Hakkımda

 

Merhaba, ben Yasin Yıldız.

1984’te Eskişehir’de doğdum. İlkokulu Vali Bahaeddin Güney İlköğretim okulunda tamamladım. Ardından Kılıçoğlu Anadolu Lisesi’ni bitirdim.

2002 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Düzce Tıp Fakültesi’ne yerleştim ve 2008’de buradan mezun oldum.

Dört yıllık pratisyen hekimliğin ardından 2012 yılında Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği’nde ihtisasa başladım. Acil Tıp ihtisasını 2016’da tamamlayarak Acil Tıp Uzmanı olarak göreve başladım. Mecburi hizmetimi sırasıyla İstanbul Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği, Hakkari Devlet Hastanesi Acil Servisi ve Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği’nde tamamladım ve halen Adıyaman’da çalışıyorum.

Evliyim ve bir kız bebek bekliyoruz 🙂 Bunun yanında Mercimek adında dünyalar güzeli bir de kedimiz var.

Amatör olarak öyküler yazıyorum. Daha çok #polisiye ve #bilimkurgu konularında öyküler kaleme alıyorum.

Ayrıca bilimkurgu dünyasına dair dizi, film ve yazılı edebiyat üzerine ilgim var ve bu konudaki bilgi dağarcığımı artırmaya gayret ediyorum.

Bu blogda bu yöndeki çalışmalarıma yer vermek amacındayım.


Eskişehir doğumludur.
Eskişehir, Düzce, İstanbul, Yalova ve Hakkari illerinin ardından şimdilerde Adıyaman ili sınırları içerisinde yaşam serüvenine devam etmektedir.
Mesleği hekimlik olsa da, polisiye ve bilimkurguya dair külliyatın içerisinde kaybolmaya hevesli, henüz yolun başında olan bir Asimov hayranı olup hemen her konuda ama daha çok bilimkurgu türünde öyküler yazmakla meşguldür.
Öykülerini yasininkalemi.blog adresine parkeder, hergün tozlarını alır ve gelen geçen herkese onları gösterip beğendirmeye çabalar.