MICORP

Bölüm 1

Sıradan bir iş günüydü, sıkıcı ve sıradan. Typhoon hergün olduğu gibi sabah erkenden üsse gelmiş, tulumunu giymiş ve liftceptor’üne oturmuştu.

2157 yılından bu yana, son elli beş yıldır liftceptörler sanayinin hemen her alanında vardılar. Bu devasa makinalar, bor-titanyum alaşımlı yapısıyla tüm ağır işlerin altından kalkmasını biliyorlardı. Tek bir operatör tarafından manuel kumanda edilen bu robotlar, kolları ile eskiden dev vinçlerin saatler süresince ancak yapabildiği taşıma işlerini çok daha kısa süreler içerisinde, çok daha az enerji ile yapabiliyorlardı. Liftceptörlerin kendilerini hiç bir şüpheye mahal bırakmayacak denli kanıtlamasıyla, projenin sahibi ve yürütücüsü MICORP şirketi dünyanın en büyüğü haline gelmişti. Öyle ki, artık yüksek güvenlikli askeri üslerde bile bu makinelerin en son modelleri görev yapıyordu.

Typhoon da, bir Liftceptor-MX-657 operatörüydü. Ay sonunda ikinci yılını dolduracaktı. Artık kıdemli bile sayılabilirdi. İşini pek sevmiyordu, sıkıcı bir işti ona göre ama önceki vinç operatörlüğüne nazaran çok daha iyi bir kazancı vardı. Eşi Clarans ve biricik kızı Numphecho’ya çok daha iyi bir hayat sağlayabiliyordu.

“Yine başlıyoruz,” dedi ve başlatma düğmesine bastı. Gösterge panelindeki tüm ışıklar yandı ve eş zamanlı operasyon ekranı açıldı: “Mechanic Innovation Corporation* (c), iyi çalışmalar diler,” yazdı.

Typhoon o çok sevdiği 1980’lerin hit şarkılarını açtı, karışık çalmaya ayarladı ve işe koyuldu. Dev kollarıyla, tonlarca ağırlıktaki mühimmat sandıklarını oradan oraya taşıdı. Bir 13.kuşak savaş uçağını hangarından pist başına çekti. Montajı süren plazmatik çeviricinin antenini yerine yerleştirdi. Saatine baktı, tam mola saatinin geldiğine sevinmekteydi ki ekrandaki yazı dikkatini çekti. Yanlış okuduğuna kanaat getirip bir kez daha baktı, ama yanlış okumamıştı. Ekranda sahiden de “Military Invasion Corporation**, iyi operasyonlar diler,” yazıyordu!

Devam edecek.

* Mekanik İnnovasyon Şirketi

** Askeri İstila Şirketi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s